Profesjonalne firmy sprzątające w ramach swojej oferty świadczą także usługi, które wymagają bardziej zaawansowanych środków i metod. Firmy te wyspecjalizowane są w pracach, które wykraczają poza podstawowe prace porządkowe. Dotyczy to nie tylko stosowanego sprzętu, czy środków czystości, ale też wiedzy technicznej oraz umiejętności specjalistów. Wśród takich prac wymienić można m.in. zabezpieczanie podłóg powłoką polimerową, specjalistyczne mycie tyczką lub naprawę płyt warstwowych.

Zabezpieczanie podłóg powłoką polimerową

Powłoka polimerowa to skuteczna metoda do zachowania trwałości posadzek. Warstwa ta chroni posadzki przed zarysowaniami i uszkodzeniami, mimo intensywnej eksploatacji. Co więcej, powłoka polimerowa nadaje powierzchni wyjątkowy blask.

Właściwości hydrofobowe powłoki polimerowej zabezpieczają podłogi przed wilgocią, czy też plamami wody, które są źródłem powstających uszkodzeń. Po nałożeniu warstwy ochronnej posadzki zachowują swoją czystość na dłużej, co pozwala obniżyć koszty związane z częstymi pracami porządkowymi, czy nawet wymianą zniszczonej nawierzchni.

Zabezpieczenie podłóg powłoką polimerową można wykonać na różnych rodzajach powierzchni: kamieniu, betonie, linoleum, a także wykładzinach PVC. Co więcej, dostosowuje się do danego podłoża, aby zachować maksymalną ochronę. Warto jednak wiedzieć, że powłoka nie sprawdzi się w przypadku podłóg drewnianych lub paneli.

Specjalistyczne mycie tyczką

Usługa mycia tyczką stosowana jest do czyszczenia przeszkleń, ścian, a także elewacji. Prace przeprowadzane są za pomocą innowacyjnych, teleskopowych tyczek. Pozwala to skutecznie oczyszczać trudno dostępne powierzchnie bez konieczności zastosowania rusztowań lub podnośników.

Proces specjalistycznego mycia tyczką polega na zastosowaniu teleskopowych tyczek, które wyposażone są w szczotki z włókna węglowego. Docierająca do nich woda poprzez wyciąganą na kilka metrów tyczkę, jest podgrzewana i demineralizowana, o neutralnym pH, co tworzy powłokę antystatyczną na mytej powierzchni. Umożliwia to zachowanie czystości na dłużej - wodą pozbywa się brud oraz kurz, bez pozostawiania smug i zacieków.

Możliwość pracy z gruntu, wyklucza stosowanie podnośników lub rusztowań, które mogą generować dodatkowe przestoje lub zakłócenia w funkcjonowaniu firm pracujących czyszczonych budynkach. Metoda ta łączy w sobie efektywność oraz bezpieczeństwo, dlatego stosowana jest do mycia dużych przeszklonych powierzchni.

Naprawa uszkodzonych płyt warstwowych

Prace związane z naprawą uszkodzonych płyt warstwowych umożliwiają przywrócenie ich pierwotnej funkcjonalności oraz estetyki. Procedura naprawy polega na starannie opracowanym procesie, który wdrażany jest przez specjalistyczne firmy sprzątające.

Na czym polega proces naprawy płyt warstwowych? Pierwszym etapem jest oczyszczenie i odtłuszczenie uszkodzonych płyt. To kluczowe, aby zachować odpowiednią przyczepność kolejnych warstw. Miejsca, w których pojawiły się uszkodzenia są starannie szlifowane w celu usunięcia nierówności i przygotowania powierzchni do kolejnych etapów.

Przygotowanie powierzchni umożliwia przeprowadzenie tryskania gruntem antykorozyjnym. Etap ten zapewnia dodatkową ochronę i przedłuża trwałość naprawianie płyty. Wyschnięty grunt można poddać obróbce, by nadać odpowiedni kształt obszarom uszkodzonym. Następnie zastosowany jest podkład wypełniający, który wygładza powierzchnię i nadaje spójny wygląd. Na koniec płyty są malowane lakierem ozdobnym, który dopasowany jest do oryginalnego wyglądu płyt.