Naprawa uszkodzonych płyt warstwowych to jedna z usług, jaką oferujemy klientom w naszej firmie sprzątającej. Płyty warstwowe są wykorzystywane do budowy takich obiektów jak biurowce, hale produkcyjne i sportowe, czy centra handlowe. Nieprawidłowa konserwacja, eksploatacja, a także wandalizm może doprowadzić do wystąpienia na ich powierzchni zarysowań, wgnieceń lub nawet dziur. Budynki z płyt są tanie i ekologiczne, a sama budowa może potrwać jedynie kilka tygodni. Co zrobić, aby obiekty z płyt warstwowych zachowały swoją świetność przez lata? Podpowiadamy!
____________________________________________________________________________________________________________________________________

Na czym polega naprawa uszkodzonych płyt warstwowych?

Oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni płyty to pierwszy krok w procesie naprawy zniszczonych płyt warstwowych. Następnie przystępujemy do szlifowania oraz nanoszenia gruntu antykorozyjnego na miejsca uszkodzone. Nadawanie kształtu zepsutym powierzchniom następuje w kolejnym etapie, po czym aplikujemy warstwę lakieru ozdobnego na odnowioną płytę. Wcześniej jednak pokrywamy ją gruntem i podkładem wypełniającym.

Dlaczego naprawę płyt warstwowych warto zlecić specjalistom?

Zaleca się, aby czyszczenie oraz naprawę płyt warstwowych zlecić profesjonalnej firmie sprzątającej, która dysponuje odpowiednimi środkami czystości, specjalistycznym sprzętem, jak również urządzeniami, które zmiękczają wodę. 

Nie należy zbyt często myć tego typu obiektów, natomiast podczas czyszczenia zaleca się unikać:

  • mycia powierzchni za pomocą aktywnej piany,
  • detergentów o dużym stężeniu (gdyż mogą uszkodzić lakieru),
  • stosować rozpuszczalników organicznych bądź substancji ściernych. 

Coroczna kontrola stanu technicznego płyt

Producenci płyt warstwowych zazwyczaj zalecają wykonanie corocznego sprawdzenia stanu paneli. Prawidłowa konserwacja obiektów, które powstały z płyt warstwowych pozwala na długoletnie użytkowanie. 

Potrzebujesz naprawy płyt warstwowych w twoim budynku? Skontaktuj się ze specjalistami z profesjonalnej firmy sprzątającej Clean Office Poznań!