Czystość i estetyka w domach oraz w miejscach publicznych jest kluczowa dla właścicieli czy zarządców. Czasem, by osiągnąć zadowalające efekty, tradycyjne metody sprzątania mogą okazać się niewystarczające. Zabezpieczanie posadzek powłokami polimerowymi to skuteczny sposób na odświeżenie wyglądu podłóg oraz długotrwałe utrzymanie jej w czystości. Na czym polega polimeryzacja posadzek?
____________________________________________________________________________________________________________________________________

Czym są powłoki polimerowe?

Powłoki polimerowe to specjalne substancje używane do zabezpieczania różnego rodzaju posadzek w:

  • magazynach i halach produkcyjnych,
  • szpitalach i placówkach medycznych,
  • biurowcach, galeriach handlowych i innych lokalach publicznych,
  • mieszkaniach i domach.

Zabezpieczanie posadzek polimerami – krok po kroku

Proces zabezpieczania posadzek powłokami polimerowymi jest stosunkowo prosty, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania powierzchni oraz narzędzi.

Przed nałożeniem powłoki polimerowej należy dokładnie wyczyścić  posadzkę z zabrudzeń, plam, a także starych warstw powłok. W przypadku niektórych podłóg konieczne może się okazać również szlifowanie, które zwiększy przyczepność nowej powłoki.

Istnieje wiele rodzajów powłok polimerowych, które różnią się składem chemicznym i właściwościami. Podczas wyboru odpowiedniej powłoki należy wziąć pod uwagę rodzaj posadzki, sposób jej użytkowania oraz oczekiwania co do jej trwałości.

Kiedy już przygotujemy powierzchnię i całkowicie ona wyschnie - można przystąpić do nakładania warstwy polimerowej. Za pomocą płaskiego mopana należy równomiernie pokryć podłogę cienką warstwą polimeru.

Po nałożeniu powłoki posadzka potrzebuje czasu na wyschnięcie i utwardzenie. W zależności od rodzaju powłoki, a także warunków, które panują w pomieszczeniu schnięcie może trwać od kilku godzin do kilku dni.

Aby zachować świeży wygląd powłok, należy regularnie czyścić posadzkę, unikając agresywnych środków chemicznych.

Zalety zabezpieczania posadzek powłokami polimerowymi

Powłoki polimerowe tworzą solidną i odporną barierę ochronną na powierzchni podłogi, co sprawia, że jest ona mniej podatna na uszkodzenia, zarysowania i zużycie. Powłoki polimerowe nadają podłodze połyskujący wygląd, a plamy i zabrudzenia nie wnikają tak głęboko, co ułatwia ich usunięcie. Niektóre powłoki polimerowe mają też właściwości antypoślizgowe.

Dłuższy okres trwałości podłogi zabezpieczonej powłoką polimerową nie wymaga konieczności jej renowacji, co przekłada się na oszczędność czasu oraz pieniędzy.


Zadbaj o swoją podłogę razem z Clean Office Poznań!