Utrzymanie czystości w przypadku dużych obiektów takie jak hale produkcyjne wymagają regularnego czyszczenia posadzki. Wyczyszczenie zabrudzeń, po których na co dzień poruszają się maszyny stanowią nie lada wyzwanie, które wymaga zastosowania specjalistycznej chemii do czyszczenia, a także profesjonalnego sprzętu. Właśnie takimi środkami dysponuje firma sprzątająca. Dowiedz się, na czym polega mechaniczne czyszczenie posadzek.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Szorowarka do czyszczenia podłóg

Szorowarki to maszyny czyszczącymi, służące do oczyszczania, a także pielęgnacji posadzek. Zazwyczaj ich uposażeniem są szczotki bądź pady czyszczące, które podczas czyszczenia powierzchni obracają się. W zależności od wybranych akcesoriów za jej pomocą również wypierzemy wykładziny czy zedrzemy stare powłoki polimerowe z podłogi.

Szorowarki nie mają jednak układu odsysającego, dlatego po ich użyciu należy osuszyć czyszczoną powierzchnię za pomocą odkurzacza zbierającego wodę lub maszyny szorująco-zbierającej.

Mechaniczne czyszczenie posadzek – na czym polega?

Mechaniczne czyszczenie posadzki polega na usunięciu z jej powierzchni wszelkich zabrudzeń. Najpierw powierzchnia jest dokładnie odkurzana, następnie firma sprzątająca dobiera odpowiedni detergent, by przy pomocy szorowarki jednotarczowej wetrzeć chemię w posadzkę.

Dzięki takiej metodzie w szybki i bezwysiłkowy sposób możemy pozbyć się grubych warstw zbitego brudu, a także tłustych zanieczyszczeń, których nie da się wyczyścić ręcznie.

Mechaniczne czyszczenie obejmuje takie rodzaje posadzki, jak:

  • posadzki z marmoleum,
  • wykładziny z linoleum,
  • wykładziny PCV, PWC,
  • wykładziny winylowe/kauczukowe,
  • posadzki betonowe,
  • lastryko,
  • podłogi gresowe.

Jak już wspominaliśmy, mycie posadzki należy poprzedzić doborem odpowiednich płynów. Do takiego urządzenia nie używa się płynów wysoko pieniących się. Tego typu płyny są przeznaczone wyłącznie do mycia ręcznego. Piana mogłaby zacząć wydobywać się ze zbiorników, zalewając akumulator i uszkadzając maszynę. 

Aby uniknąć takich sytuacji, warto jest wynająć profesjonalną firmę sprzątającą, która dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu upora się z zabrudzeniami, nie uszkadzając powierzchni posadzki czy maszyny.