Czystość otoczenia, w którym przebywamy, ma wpływ na nasze samopoczucie – to jest pewne. Kurz, roztocza i brud mogą bowiem wywołać reakcję alergiczną, która znacznie pogorszy nasz komfort. Czy wiesz, że porządek może mieć również wpływ na naszą produktywność? Dlaczego warto zadbać o czystość w biurze i jak o nią zadbać – tego dowiesz się z naszego artykułu!
____________________________________________________________________________________________________________________________________

Bałagan nie sprzyja skupieniu w pracy

Wielu pracowników uważa, że miejsce pracy, na którym panuje chaos nie sprzyja skupieniu uwagi i efektywnemu wykonywaniu obowiązków. Dlatego mówi się, że utrzymanie porządku w biurze jest kluczowe dla poprawy wydajności pracowników.

Osoby pracujące w uporządkowanych biurach osiągają wyższy poziom produktywności. Zastanówmy się sami, ile czasu marnujemy na przeszukiwanie zagubionych przedmiotów w ciągu dnia?

Nie zapominaj o BHP

Należy również pamiętać, że czystość i porządek w biurze wpływają na poziom bezpieczeństwa i higieny. Znalezienie się w zabałaganionym i nieuporządkowanym środowisku może prowadzić do wypadków i urazów, a także stwarzać ryzyko dla zdrowia pracowników.

Porządek jest motorem dla motywacji

Zadbane biuro może również wpłynąć na motywację pracowników. Pracując w przyjaznym i estetycznym środowisku pracownicy czują się bardziej komfortowo, co z kolei może wpłynąć na obniżenie poziomu stresu i jednoczesne zwiększenie motywacji. 

Zadbaj o zdrowe warunki pracy

Brud i alergeny mogą doprowadzić do spadku wydajności. Dzieje się tak z powodu dolegliwości, na które mogą zacząć uskarżać się pracownicy. Zanieczyszczenia powietrza mogą wywołać bóle głowy i gardła, suchość błon śluzowych czy drapanie w gardle. W pomieszczeniu zaś mogą rozwijać się szkodliwe dla zdrowia bakterie, wirusy oraz pleśń, które mogą wywołać wiele problemów zdrowotnych.

Jak utrzymać porządek w biurze?

Warto zainwestować czas lub pieniądze w utrzymanie porządku w biurze, ponieważ przekładają się na korzyści zarówno dla pracowników, jak i dla samej firmy. Jeżeli nie chcemy poświęcać czasu na samodzielne sprzątanie biura, to warto skorzystać z usługi sprzątania biur w ramach abonamentu B2B.